Hızlı Tren ile Ankara Turu

1 Gece 2 Gün

1.Gün 
Konya Tren Garında Buluşma ve Tarifeli sefer ile saat 07:30 Yüksek hızlı Tren ile Ankara’ya hareket 09:15 de varış rehber ve aracımız ile buluştuktan sonra turumuza başlıyoruz. İlk durağımız şehrin simgesi olan Ankara Kalesi ile başlıyoruz başkentimizi gezmeye. Anadolu arkeolojik eserlerinin paleolitik çağdan başlayarak günümüze kadar kronolojik olarak sergilendiği müze dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonra Ulus bölgesinde bulunan Hacı Bayram Veli Camii ve  Eski Meclis’e (1. Meclis Binası) geçiyoruz. Ulus semtinde bulunan ve Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak kullanılan I.Meclis Binası ve I. Meclis Binasına 100 metre uzaklıkta bulunan II.Meclis Binasını ziyaret ediyoruz. Daha sonra öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonra ilk olarak Anıtkabir gezisini yapıyor ve alışveriş için Ankara’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan ANKAmall a gidiyoruz. Verilen serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

2.Gün

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra turumuzun ikinci gününe başlıyoruz. İlk durağımız Beştepe Millet Camii, 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesini panoramik geziden sonra ikinci durağımız için yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Ankara’nın en önemli turizm bölgesi Beypazarı’na varış. Suluhan Nasuh Paşa Hanı, Kent Tarihi Müzesi, Yaşayan Müze ve Alâeddin Sokak gezileri sonrasında İnözü Vadisi’ne hareket. İnözü vadisindeki panaromik gezi sonrasında Beypazarı Soda Fabrikası’nda sodanın tadına bakma olanağı… Yöresel ürünler pazarında Beypazarı Kurusu alışverişi ve Gümüşçüler Çarşı’nda serbest zaman.

Serbest zaman sonrası Ankara Garına hareket ediyoruz ve 18:00 treni ile Konya ya hareket saat 19:50 de Konya ya varış turumuzun sonu.

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

• Yüksek Hızlı Tren ile ulaşım
• 1 Gece yarım pansiyon konaklama 
• Profesyonel Rehberlik
• Acenta refakati
• Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

• Tüm öğle yemekleri
• İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam yemeği (Tren saatine denk geliyor)
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri
• Otel ekstraları ve özel harcamalar

TURA KATIL
444 0 818

Hemen Arayın ya da

Formu Doldurun
Yaşlar:

Sayfa İçeriğini Yazdır

GRUP TALEBİNDE BULUN