BATI KARADENİZ TURU
Abant – Gölcük – Amasra – Safranbolu 
1 Gece – 2 Gün

 

HAREKET : Rıza Turizm Nalcacı Ofis önünden 23:00’de Hareket Kulu, Ankara ve Gerede güzergahını takip ederek Rıza Tur ikramlarıyla Abant’a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.
 
1.GÜN : Yolda alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşil ve karaçam ağaçlarına ve doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Abant’ta dileyen misafirlerimiz göl çevresinde fayton turu, dileyen misafirlerimiz de göl çevresinde yürüyüş yapıyor. Abant gezimizin ardından temiz havanın verdiği rahatlıkla yeşilin denizi oksijen dünyası Bolu Gölcük’e hareket etmek üzere Abant’tan ayrılıyoruz. Gölcük de Dileyen misafirlerimizle göl çevresinde serbest zaman içerisinde güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Buradaki güzellikleri de görüntüledikten sonra serbest öğle yemeği alıyor Mengen güzergahını takip ederek Gökgöl Mağarasına ulaşıyoruz. keyifli günün sonrasında Zonguldak’a varıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
2.GÜN : Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in eşsiz kıyılarından Amasra’ya varıyoruz. liman bölgesine geçip Büyük İskenderin gelini olan ve çocukları tarafından öldürülen Amastris’ in adına kurulduğu şehrin uzantısı olan Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Bedesten, Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar döneminde Camii olarak kullanılan Şapel, Liman gezilerimizi tamamladıktan sonra hava şartları uygun olduğu takdirde, bir yarımada olan Amasra’yı bir de denizden görmek için, ekstra tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turu sonrasında serbest öğle yemeği molası veriyoruz ve Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’ya girmeden önce Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor ve etrafı temaşa ediyoruz. Burada rehberimizin vereceği değerli bilgileri dinlerken, Vereceğimiz fotoğraf molasının ardından tarihi çarşıya iniyor ve güzel konaklardan birisi olan Kaymakamlar Konağı ile başlıyoruz. Sırası ile Kileciler Konağı, İzzet Mehmet Paşa Camii, yemeniceler arastası, bakırcılar ve demirciler arastası, Pazaryeri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Kazdağlıoğlu Camii ve yemeniciler çarşısı sonrasında Safranbolu’nun en meşhur tadı olan lokumun tadına bakıp, alışverişini yapıyor ve Serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından yola çıkıyopruz gece saatlerinde Konya ya varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi bir başka büyüleyici turda buluşmak üzere aldığımız noktaya bırakıyoruz.

 

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 1 gece Otel Konaklaması
 • 2 Sabah Kahvaltısı 
 • 1 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlarla Ulaşım ve İkramlar
 • Seyahat Sigortası
 • Kokartlı Rehberlil 
 • Rıza Turizm Kalite ve Güvencesi 

GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri
 • Öglen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan Ücretler
 • Kişisel Harcamalar

 

 
TURA KATIL
444 0 818

Hemen Arayın ya da

Formu Doldurun
Yaşlar:

Sayfa İçeriğini Yazdır

GRUP TALEBİNDE BULUN