BELGRAD (3 Gece)

 

1.Gün : Belgrad

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’na varış.Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından havalimanında bekleyen özel aracımız ile Belgrad Şehir Gezimize başlıyoruz. Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, kültür ve spor başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan’ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’da panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna Nehirleri’nin birleştiği nokta, Osmanlı’ya karşı isyanın başladığı yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanları ile ünlü Knez Mihailova Caddesi, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Akşam Yemekli Sırp Gecesi programımıza katılabilirler. Geceleme otelimizde.


2.Gün : Belgrad

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Novi Sad & Karlofça Gezimize katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün : Belgrad

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Nikola Tesla Müzesi & Tuna Nehri Tekne Gezisine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün : Belgrad

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin düzenleyeceği Zemun & Avala & Tito Müzesi Gezimize katılabilirler. Uçuş saatine istinaden havalimanına transfer. Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’na varış. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından dönüş uçuşu ve gezimizin sonu.

 

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Seçilecek kategori otelde 3 gece 4 gün Oda&Kahvaltı konaklama

Havalimanı – otel – havalimanı transfer bedeli

Panoramik Belgrad Şehir Gezisi

Belgrad Gecelik Konaklama Vergisi

Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra geziler

Rehber ve şoför bahşişleri

Öğle ve akşam yemekleri

 

 

EKSTRA GEZİLER

 

Akşam Yemekli Sırp Gecesi

Belgrad’ın eğlence merkezlerinden biri olan özel bir mekanda, yöresel canlı Sırp müziği eşliğinde yemek yiyeceğiniz unutmayacak bir gece sizleri bekliyor…

Yetişkin : 45,00 Euro

6-12 Yaş : 25,00 Euro

0-5 Yaş : Ücretsiz

 

Novi Sad & Karlofça Gezisi

Sırbistan'ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti-nin başkenti Novi Sad-a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra öğle yemeğimizi yerel restoranımızda alıyoruz. Yemeğin ardından Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.

Yetişkin : 60,00 Euro

6-12 Yaş : 45,00 Euro

0-5 Yaş : Ücretsiz

 

 

 

 

 

Nikola Tesla Müzesi & Tuna Nehri Tekne Gezisi

Edison’un gölgesinde kalmış ünlü Amerika’lı Sırp fizikçi Nikola Tesla’nın şahsi eşyalarını ve projelerini görebileceğimiz Müze ziyaretimizde, interaktif uygulamalar ile 45 dakikalık bir bilim yolculuğuna çıkacağız. Ardından Tuna Nehri üzerinde tekne gezimize başlıyoruz. Bu gezimizde, Belgrad’ın eski ve yeni tarafları ile Tuna ile Sava Nehri’nin birleştiği bölgeyi görecek ve fotoğraflama imkanı bulacağız.

 Yetişkin : 35,00 Euro

6-12 Yaş : 25,00 Euro

0-5 Yaş : Ücretsiz

 

 

Zemun & Avala & Tito Müzesi Gezisi

Çiçekler evi Tito'nun mozelesi ve Yugoslavya Tarih Müzesini gördükten sonra Avala Kulesi ve Bilinmeyen Kahramanlar Anıtı’nın ziyaret ediyoruz..Daha sonra Belgrad Şehri'nin fethi sırasında kilit rol oynayan, tarihi dokusuyla göz dolduran Zemun’u görüyoruz.

Yetişkin : 45,00 Euro

6-12 Yaş : 35,00 Euro

0-5 Yaş : Ücretsiz

 

 

 


• Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı ücreti

TURA KATIL
444 0 818

Hemen Arayın ya da

Formu Doldurun
Yaşlar:

Sayfa İçeriğini Yazdır

GRUP TALEBİNDE BULUN