HERŞEY DAHİL KARADENİZ TURU (AİLELERE ÖZEL)

 

KONYA-ANKARA–SİNOP

Saat: 22.00 de Rıza Turizm Konya Nalcacı ofisinin önünden hareket saat: 01.30 da Ankara Aşti karşısından hareketle Sinop a doğru yola çıkıyoruz. Gerekli molaların ardından, sabah saatlerinde Sinop Erfelek şelalelerinin olduğunu yerdeki Restoranımıza varıyoruz.

 

1.GÜN: SİNOP - SAMSUN ÇARŞAMBA OVASI - GÖĞCELİ CAMİ - ORDU

Değerli misafirlerimiz, Restoran da alacağımız Kahvaltının ardında Birbirinden güzel şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Şelaleleri'ne hareket ediyoruz. (Yanınızda ayakkabılarınızın ıslanma ihtimaline karşı plastik ayakkabı getirmenizi öneriyoruz.) Tatlıca Takım Şelalelerinden bir kaçını kapsayan gezimizin ardından Karadeniz'in sayısız güzelliklerinden yalnızca bir tanesi olan ve coğrafi oluşumu bakımından ülkemizde eşi benzeri olmayan Hamsilos Fiyordu'na varıyoruz, bu eşsiz manzarada fotoğraf molası sonrası istikametimizi Sinop'a çeviriyoruz. Sinop Merkezinde alışveriş için bir mola veriyoruz. Ardından ''Tatar Ramazan,Uçurtmayı Vurmasınlar'' gibi çok sayıda tanınmış filme set olmuş Tarihi Sinop Cezaevi'ni (Tadilatta Dışarıdan Görüyoruz)  ziyaret ediyoruz, burada yaşayacağımız duygusal ve etkileyici atmosferin ardından, Samsun’un Çarşamba ilçesine geçiyoruz Çarşamba ovasının içinde bulunan göğceli camii ziyaret ediyoruz Türkiyenin en eski ahşap camisidir. Selcuklu ve Abbasi veya gezici irşat ekibi tarafından 1195 yılında yapıldığı tahmin edilmektedir. Çarşamba ovasından sonra Ordu’ya geçiyoruz. Sonrasında konaklamamız ve akşam yemeğimiz otelimizde.

 

2.Gün: ORDU BOZTEPE - TRABZON -AYASOFYA CAMİİ –TELKARİ ATÖLYESİ- MAÇKA-ALTINDERE MİLLİ PARKI – SÜMELA MANASTIRI

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Boztepeye teleferikle çıkarak boztepeten orduyu seyrediyoruz. Devamında rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Trabzon'a doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz'in en gelişmiş kenti olan Trabzon'a varıyoruz. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini dışarıdan gördükten sonra Trabzon'a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintisinin ardından, Altındere Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Gözleri renkli olmayan konuklarımız üzülmesin, yeşili seyrederken gözleriniz yeşil tonunu alacak. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ'ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı'nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

3.Gün: RİZE BEZİ - AYDER YAYLASI - PALOVİT - ZİLKALE - ÇAT VADİSİ - ŞENYUVA KÖPRÜSÜ

Değerli misafirlerimiz, Otelimizde kahvaltıdan sonra şarah vadisini takip ederek deniz seviyesinden 1040m yükseklikte bulunan etrafı zümrüt yeşili ladin ormanlarıyla çevrili Uzungöl'e hareket ediyoruz. Sonrasında Rize de M.Ö. yıllara dayanan kenevir hammaddesi olan genel olarak çarşaf, peçete, sofra örtüsü şeklinde dokunarak bizlere sunulan Meşhur Rize bezi atölyelerini ve alışveriş yerini gezdikten sonra Rize’den Fırtına vadisine geçerek Ayder yaylasına çıkıyoruz. Yayla gezimizden sonra misafirlerimizle DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN ÇAT VADİSİNİ görmek için minibüslerle yola çıkıyoruz. Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü’nü görerek Fırtına Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye gidiyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Zilkale’de geçireceğimiz zaman sonrasında Palovit şelalesini görüyoruz. Dönüşte  Şenyuva Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı fotoğraflarımızı çekindikten sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz, sonrasında Rize'ye Hareket, Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.Gün: UZUNGÖL – ÇAY FABRİKASI VE SÜRMENE BIÇAK SANAYİ   PERŞEMBE YAYLASI – TOKAT 

Değerli misafirlerimiz, Otelimizde alınan kahvaltının ardından, sürmene ye hareket, burada çay fabrikası gezisi sonrasında Sürmene’nin meşhur bıçaklarını görüyor alışveriş imkanı tanıdıktan sonra Ordunun Fatsa ilçesinden geçerek ( Programımızda yetişirse)  Karadeniz’in zirve Yaylalarından Perşembe yaylasına ulaşıyoruz. Perşembe Yaylası'nda, doğanın muhteşem manzaraları eşliğinde oya gibi işlenmiş menderesleri görüyor, tüm platoya hakim Karga Tepesi’nden muhteşem manzarayı görüntülüyoruz. Ve yolumuza devam ediyoruz. Devamında Tokat Merkeze hareket, Akşam yemeği ve Geceleme Otelimizde

 

5.Gün: TOKAT-TAŞHAN-ULUCAMİİ-AMASYA-FERHAT İLE ŞİRİN – ANKARA-KONYA

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasın da. Tokat şehir merkezinde bulunan Taşhan, Ulu Camii, Saat Kulesi, Ali paşa camini geziyoruz. Sonrasında Pazar ilçesine hareket edip Mahperi Hatun Kervansarayı 'nı gördükten sonra Amasya ya geçiyoruz. Helenistik Döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. Devamında Amasya gezimize İlhanlılar Döneminden kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesini ziyaret ederek başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin Cumbalarını izliyoruz. Ardından Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Öğlen yemeği ve Namaz Molasından sonra, Fotoğraflarımızı aldıktan sonra Amasya gezimizi tamamlayarak Konya’ya doğru yol alıyoruz gezimizi bitiriyoruz.

Turumuzun sonu tekrar başka bir turumuzda görüşmek üzere..

ÜCRET AÇIKLAMASI
     
PEŞİN 6 TAKSİT 9 TAKSİT
3.250,00 ₺ 3.500,00 ₺ 3.750,00 ₺

 

 

ÇOCUK ÜCRETLERİ : ODADA İKİ YETİŞKİN YANINDA KALMAK KAYDI İLE YUKARIDAKİ FİYATLAR GEÇERLİDİR. ODADA 1 YETİŞKİN YANINDA ÇOCUK TAM ÜCRET ÖDER

NOT : ERKEN REZERVASYONDA ÖDEMENİN TAMAMI YADA TOPLAM ÖDEMENIN %30 U ÖDENMEK KAYDI İLE İNDİRİMLER GEÇERLİDİR AKSİ TAKDİRDE SEZON ÜCRETLERİ GEÇERLİ OLACAKTIR

ŞARTLARI : HAREKET TARIHINDEN 45 GÜN ÖNCESİNE KADAR OLAN LERDE TAM İADE ( ÖDEME YAPILAN ŞEKİL VE TÜRE GÖRE ) 45-30 GÜN ARASI LERDE %50 KESİNTİ - 30 GÜN -21 GÜN ARASI İPTALLERDE %75 KESİNTİ 21 GÜN ALTI LERDE ÜCRETİN TAMAMI KESİNTİ YAPILACAKTIR.

İPTAL MÜCBİR SEBEPLERDE : TUR HAREKET TARIHINDEN 30 GÜN ÖNCESİNDE RIZA TURIZMIN MISAFİRLER ADINA ÖDEME YAPTIGI OTOBÜS, REHBERLİK, OTEL, TRANSFERLER VE VERGİLER DÜŞÜLEREK KALAN MİKTAR MÜŞTRİYE İADE EDİLECEKTİR. MÜCBİR SEBEP OLMASINA RAGMEN TURUN HAREKET TARİHİNDEN 30 GÜNDEN AZ KALMASI DURUMUNDA NORMAL İPTAL ŞARTLARI GEÇERLİ OLACAKTIR.

KURALLAR : RIZA TURİZM SEYAHAT ACENTASI BELİRLİ KURALLAR DAHİLİNDE ÖZEL İÇERİKLİ TURLAR DÜZENLEMEKTEDİR. İSLAMİ HASSASİYETLERE UYGUN HELAL YEMEK YİYEBİLECEKLERİ VE NAMAZ VAKİTLERİNDE MOLALARA RİYAYET EDECEĞİNİ MİSAFİRLERİNE TAAHHÜT ETMEKTEDİR. TURLARIMIZ AİLELERE UYGUN TURLARDIR. BU BAGLAMDA TUR ESNASINDA MİSAFİRLERİMİZ BELİRLİ KURALLARA RİAYET ETMEK ZORUNDADIR. TOPLU YEMEKLERDE BİZLERE BELİRTİLEN ALANLARDA OTURMAK, TUR ESNASINDA KESİNLİKLE ALKOL ALMAMAK, MİSAFİRLERİMİZİ VE DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYICI HAREKETLER YAPMAMAK, AHLAK KURALLARINA AYKIRI HAREKET ETMEMEK, TURUN HUZURUNU BOZMAMAK, TURUN İŞLEYİŞİNE MÜDAHALE ETMEMEK, VB. KURALLARA UYMAK ZORUNDADIR. "AKSİ DURUMLARDA RIZA TURİZM TURUN SAĞLIKLI DEVAM EDEBİLMESİ İÇİN TUR ESNASINDA KURALLARA UYMAYAN MİSAFİRLERE TUTANAK TUTARAK EN YAKIN OTOGARDAN TURUN BAŞLANGIÇ NOKTASINA KADAR GÖNDERMEKLE MÜKELLEFTİR. BUNUNLA BERABER TURUN KALAN KISMI İLE ALAKALI HERHANGİ BİR İADE SÖZ KONUSU OLMAMAKLA BERABER HUKUKİ HAKLARINI VE TAZMİNAT HAKLARI SAKLI TUTMAKTADIR."

RIZA TURİZM PROGRAMLARIMIZDA OTEL KALITESI AYNI KALMAK KAYDI ILE TARIHLERE GÖRE OTELLERDE DEGİŞİLİK YAPMA HAKKINA SAHIPTIR.        

5 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMALI KARADENIZ TURU #karadeniz #karadenizturu #karadeniz2021 #karadenizgezisi #konyacıkıslıturlar #konya #konyagezi #konyatur

Herşey Dahil Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüsler ile ulaşım,
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama
 • İlk gün alınacak ekstra kahvaltı,
 • Sabah kahvaltıları (5),
 • Akşam yemekleri (4),
 • Rehberlik hizmetleri,
 • Seyahat sigortası,
 • Yayla çıkışlarında Munibüsler ile Transferler
 • Boztepe teleferik ücreti,
 • RızaTurizm refakati ve ikramları,
 • Ücrete Dahil Olan Müze ve Ören yerleri ( Ayasofya kilisesi, Amasya Mumya müzesi, Şehzadeler Müzesi, Uzungöl Milli Parkı , Ayder Milli Parkı , Zilkale, Sümela milli parkı ( Sümela Giriş hariç) , )

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri,
 • Herşey dahilde belirtilmeyen müze girişleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler,
 • Sinop tekne turu ücreti (hava şartlarına bağlı gerçekleştirilir)
 • Fırtına Deresi’nde rafting ve zipline ücretleri,
 • Özel harcamalar,
 • Uçaklı katılımlarda uçak bileti.
 • Son gün dönüş akşam yemeği.

BU GEZİ İÇİN YANINIZDA BULUNMASINI TAVSİYE EDECEĞİMİZ MALZEMELER: Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak 
ayrıca otellerimizin bazılarında havuz bulundugu için haşema vaya deniz şortu alabilirsiniz.

 

5 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMALI KARADENIZ TURU #karadeniz #karadenizturu #karadeniz2021 #karadenizgezisi #konyacıkıslıturlar #konya #konyagezi #konyatur

TURA KATIL
444 0 818

Hemen Arayın ya da

Formu Doldurun
Yaşlar:

Sayfa İçeriğini Yazdır

GRUP TALEBİNDE BULUN

KONAKLANACAK OTELLER

Dedeman Tokat

Golden Inn Hotel Uzungöl

Fatsa Termal & Spa Otel

RAMADA FINDIKLI