KONYA-ÇATALHÖYÜK-BEYŞEHİR-SEYDİŞEHİR TURU

3 GECE 4 GÜN

GÜN 1: KONYA-SİLLE

Misafirlerimizi sabah havaalanında karşıladıktan sonra Konya turumuza başlıyoruz. Sabah alınan serpme kahvaltının ardından, Selçuklu Sultanlarından İzzettin Keykavus 2. devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnce Minare Medresesi ve Mevlana Celâlettin Rumi ile dostu Şems-i Tebrizi'nin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında eskiden Mevlâna'nın dergâhı olan, Mevlana Celalettin Rumi ve babası Bahaeddin Veled’in de mezarlarının bulunduğu Mevlana Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından öğlen yemeği ve serbest zaman için içerisinde 2687 dükkân bulunan Tarihi Konya Bedesten Çarşısı’na geçiyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından, Aziziye Camiyi de gördükten sonra, Devamında akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğinden sonra, Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından otelimize dönüyoruz.

GÜN 2: SİLLE-ÇATALHÖYÜK

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, neolitik döneme ait olan, MÖ 9000 yılında inşa edilen ve Dünyanın ilk yerleşim yeri olan Çatalhöyük’e doğru yola çıkıyoruz.  Ziyaretimizin ardından, Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir belde olan, Sille’yi ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeğini yedikten sonra Aya Elena kilisesini gezip Sille’de serbest zaman veriyoruz. Devamında, 150'den fazla türe ait 20.000'den fazla tropikal bitkiye ve 45 türe ait yağmur ormanı habitatlarından binlerce tropikal kelebeğe yaşam alanı sağlayan Kelebekler Vadisi’ni geziyoruz. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

GÜN 3: BEYŞEHİR

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Beyşehir’e doğru hareket ediyoruz. M.Ö. 13. Yüzyılda yapılan, Eflatun Pınar Hitit Su Anıtı’nı geziyoruz. Ardından kündekâri minber ve çini mihrabıyla ün salmış, Karamanoğlu Eşref Bey tarafından yaptırılan Eşrefoğlu Cami’yi geziyoruz. Öğlen yemeği için restoranımıza gittikten sonra, Beyşehir Aşk Adası’na gidiyoruz. Aşk Adası’nı ziyaretimizden sonra Türkiye’nin ikinci büyük gölü olan Beyşehir’de tekne turuna katılıyoruz. Tekne turumuzun ardından Taşköprü’ye geçiyoruz. Daha sonra Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

GÜN 4: SEYDİŞEHİR

Otelde alınan kahvaltının ardından Seydişehir’e doğru yola çıkıyoruz. Dünyanın üçüncü, Türkiye'nin en büyük mağarası olan Tınaztepe Mağara’sını ziyaret ettikten sonra, içerisinde Osmanlı’dan kalma Eski ev eşyaları, tarım aletleri, silahlar, güğümler, kazanlar bulunan, otantik görüntüsüyle dikkat çeken Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi’ni geziyoruz. Şehir merkezindeki öğle yemeği molamızın ardından Roma Dönemi'ne ait ve yaklaşık 3 bin kişi kapasiteli tiyatrosu bulunan Vasada Antik Kenti’ne gidiyoruz. Daha sonra Konya’ya doğru yola çıkıyoruz ve siz misafirlerimize havaalanına kadar eşlik ediyoruz.

 

Ücrete Dahil Hizmetler

· 3 Gece Otel Konaklaması

· 3 Sabah Kahvaltısı · 3 Akşam Yemeği

· Konforlu Ulaşım, Araç İçi Soğuk İkramlar

· Seyahat Sigortası

· Profesyonel Rehberlik

· Rıza Turizm Kalite ve Güvencesi

· Tekne Turu

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

· Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

· Tüm Öğle Yemekleri

· Yemeklerde ve Teknelerde Alınan İçecekler

· Kişisel Harcamalar

· İlk gün sabah kahvaltısı ve dönüş akşam yemeği

 

TUR FİYATI

ODA TİPİ

TRIPLE

DOUBLE

SINGLE

2 – 7 Pax

210$

210$

255$

8 – 15 Pax

160$

160$

205$

15 – 25 Pax

130$

130$

175$

25 – 35 Pax

125$

125$

170$

35 – 45 Pax

120$

120$

165$

 

TURA KATIL
444 0 818

Hemen Arayın ya da

Formu Doldurun
Yaşlar:

Sayfa İçeriğini Yazdır

GRUP TALEBİNDE BULUN