ÖZBEKİSTAN TURU NİSAN / MAYIS 2020

Butik 4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

TAŞKENT/ HİVE/ BUHARA/ SEMERKANT/ TAŞKENT

 

 

TUR PROGRAMI

1.GÜN: TAŞKENT

Türk Havayolları tarifeli seferi ile 00.30’de Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e uçuş. Sabah 07.00 sularında Taşkent’e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından kahvaltımızı almak üzere yerel restorana hareket. Kahvaltımızın ardından Bagajlarimizi otelde birakiyoruz ve Taşkent’i gezmeye başlıyoruz. Bağımsızlık meydanını ve Emir Timur meydanını otobüsümüz ile panoramik olarak görüyoruz. Ardından Şehitler meydanına hareket. 2. Dünya Savaşında Ruslar ve Ukraynalılardan sonra en çok şehit veren Özbekistan’ın Şehitler Meydanını ziyaret edip Hz İmam (Hast-ı İmam) Külliyesine hareket. Hazreti İmam kompleksi; Barak Han medresesi, Keffal Şâşi türbesi, Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushafı'nın ziyaret edilmesi. Öğle namazı ve öğle yemeği molası.Kökeldaş medresesi, Ubeydullah Ahrar camii’ne hareket. Kökeldaş medresesi, Ubeydullah ahrar caminde ikindi namazıEski juva pazarında Alışveriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma Zengi Ata Külliyesinin görülmesi ve otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama.

Konaklama: Daniel Hill 4*, Rakat Plaza 4* veya benzeri;

2.GÜN: TAŞKENT – ÜRGENÇ – HİVE

6:00 Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından Taşkent iç hatlar havalimanına hareket. 07:25’de OHY 051 sefer sayılı uçuşuyla Ürgenç’e hareket. 08:55’de Ürgenç’e varışımıza takiben, özel otobuslerimizle Hiveye hareket. Hiveye varış ve Hive turumuza başlayacağız. Gezimize UNESCO Dünya Mirası Listesine dâhil olan tarihi yerlerden biri olan Içan – Kala (XII – XIX cc) kompleksinden başlayacağız, sonrasında Hisir Kunya – Ark (XV – XVI cc.), Muhammad Amin Khan Medresesi, Kazi Kalon Medresesi, Muhammad Rakhimkhan II Medresesi, Ismail Khodja Mozolesi, Sayid Allauddin Mozolesi, Kalta Küçük Külesi, Taş-Khovli Sarayi (XIX c.), Palvan Darvaza (Savaş Kapısı), Djuma Cami (X c.), Allakulikhan Medresesi, Kutlug Murad Inaq Medresesleri göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Hive’de yerel retoranda akşam yemeğimizi alacağız. Akşam yemeğinin ardından Otelimize transfer ve geceleme otelimizde..

Konaklama: Konaklama: Orient Star Varaxsha 4*, Panorama Oteli 4* veya benzeri;

 

3. GÜN: HİVE– BUHARA

Kahvaltımızın ardından, Hive tren istasyonuna hareket 08:57’de hızlı trenle Buhara’ya doğru yolculuğumuz başlar. 14:50 Buhara’ya varış. Şah-ı Nakşibendi hz.’lerinin vasiyeti üzerine önce hocası Emir Külal Hz türbesinin ziyaret edilmesi. Ardından gezimizin belki de en önemli noktası olan Şah-ı Nakşibendi hz. Külliyesi ve içinde bulunan validesinin kabirlerinin ziyaret edilmesierel restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Konaklama: Konaklama: Orient Star Varaxsha 4*, Panorama Oteli 4* veya benzeri;

 

4. GÜN: BUHARA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Belirtilen saatte toplanma ve Buhara şehir turumuza başlıyoruz. Ismail Saman-i türbesi, Çeşme-i Eyüp, Kaleiçi, Hapishane, Leb-ihavuz, Taki Telpak furuşan, Taki Zergeran, Magaki Attar camii (Orta Asya’da yapılan ilk cami), Taki Sarrafan, Cuma mescidi, Mir Arap medresesi, Minare-i keran, Kalenin dıştan görünüşü, Balayı havuz cami göreceğimiz yerler arasında. aksam yemeğiardından otele transfer.

Konaklama: Konaklama: Orient Star Varaxsha 4*, Panorama Oteli 4* veya benzeri;

 

5.GÜN: BUHARA – SEMERKANT

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otobüsümüzle Semerkant’a hareket. Buhara ҫıkışında Abdühalık Gicdüvani k.s. türbesi ziyareti. Semerkanta yaklaşırken İmam Buhari hz.türbesi ziyareti. Semerkant’a varış Emir Timur türbesi ve İstanbul’un Fethinde Mana âleminde bulunan büyük evliya Ubedullah Ahrar Hz. külliyesinin ve türbesinin ziyaret edilmesi. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize yerleşme.

Konaklama: Diyora Samarkand 4*, Orient Star Samarkand 4* veya benzeri.

 

6.GÜN: SEMERKANT – TAŞKENT – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Semerkant gezimize devam edıyoruz: Göreceğimiz yerler sırasıyla Registan meydanı (Uluğ bey medresesi, Tillekari camii, Şirdor medresesi, Şir (arslan) meydanı, Bibi hanım medresesi, Bibi hanım türbesi, İmam Maturidi hz. Türbesi’dir. Ardından Siyap pazarında alışveriş için serbest zaman. Uluğ Bey rasathanesine hareket, Rasathanenin görülmesi ve Şah-ı Zinde külliyesine hareket. Külliyede öğle namazı –Küssam ibn-i Abbas (Kusam ibn-i Abbas) r.a türbesi, Hz. Hızır camii (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasında. 17:00’de tren istasyonuna hareket. 18:00-20:10 Afrasyab hızlı treniyle Taşkent’e hareket. 2 saat 10 dakikalik yolculuğumuz sonrasi akşam yemeği ve Taşkent dış hatlar havalimanına hareket. Pasaport ve gümrük işleri ardından İstanbul’a Türk Havayolları TK371 sefer sayılı uçuşu ile 02:35’de İstanbul’a hareket. 05.45 sularında İstanbul’a varış ve keyifli gezimizin sonu. Bir başka organizasyonda buluşmak ümidiyle...

 

Önemli Not: Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

 

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Taşkent– Ürgenç İç Hat Uçuş bileti – Özbek Havayolları
 • Hive – Buhara arası hızlı tren biletleri;
 • Semerkant– Taşket arası hızlı tren biletleri;
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • Butik otellerde 5 Gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Şehir vergileri
 • Yerel rehber hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri

 

 

 

 

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI : 990 $+Uçak Bileti

TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 200 $

TURA KATIL
444 0 818

Hemen Arayın ya da

Formu Doldurun
Yaşlar:

Sayfa İçeriğini Yazdır

GRUP TALEBİNDE BULUN

KONAKLANACAK OTELLER

Emirkhan Hotel

DiliMah Premium Luxury

Registan Plaza