Al Ula Zamanda Yolculuk
Orta Doğu Turları
1690.00 $
TUR TARİHLERİ :
 • Al Ula Zamanda Yolculuk
  Çift Kişilik Odada Kişi Başı
  1690 USD 54284.32 ₺
  İlave Yatak
  1690 USD 54284.32 ₺
  Tek Kişilik Oda
  2180 USD 70023.56 ₺
  Çocuk
  0 - 2 Yaş
  390USD 12527.15 ₺
  3 - 7 Yaş
  1490USD 47860.14 ₺
  7 - 12 Yaş
  1490USD 47860.14 ₺
Tur Programı

 

1.GÜN

İSTANBUL – MEDİNE – AL ULA

İstanbul’da buluşma (Sabiha Gökçen veya İstanbul Havalimanı opsiyonel). Seçilen Havayolu ile Medine’ye hareket. Varışımıza Müteakip Allah Rasulü Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa (SAS)’yı ziyaret ve selamlama. Ardından Lüks aracımızla zamanda yolculuk yapmak üzere Al Ula’ya hareket (330 Km). Panoramik şehir turu sonrası Otele varış akşam yemeği ve konaklama.

 

 

2.GÜN

AL ULA – ZAMANDA YOLCULUK

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Al Ula zamanda yolculuk turumuz başlıyor. İlk durağımız Al Ula Old Town. Şehrin eski yerleşim yerinin yeniden inşa edilmesiyle 900 haneden oluşan dar sokakları ve kerpiç evleriyle eski şehre hayran kalacaksınız. Eski şehrin Burcundan şehir manzarasını seyrettikten sonra Nebati Krallığına yolculuğumuz başlıyor. Müze girişinde bekleyen Jeeplerimizle Hegra Arkeolojik Sit alanı içinde bulunan ve yaygın ismi ile Medain Salih’i keşfetmeye başlıyoruz. 2008 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine giren Medain Salih’in (Hegra) Petra Antik kentine benzeyen ve yaklaşık aynı döneme tarihlenen onlarca kral kaya mezarlarının olduğu Petra ile birlikte Nebati Krallığı'nın en önemli kalıcı yerleşimlerinden biriydi. Rehberimizden Nebati Krallığı hakkında detaylı bilgi alıp Kaya mezarlarının en önemlilerini fotoğraflama imkanımız olacak. Programımızı tamamladıktan sonra Jeeplerimiz ile Müze girişine geri dönüyoruz ve Otobüsümüzle bambaşka bir doğal oluşum olan Fil Kayası anıtına hareket. Volkanik Patlamalar, Sel Suları ve Rüzgar ile Milyonlarca yılda oluşmuş file benzeyen kaya ve etrafına kurulmuş harika bir çöl kampında çay kahve içmek ve fotoğraf çekmek için serbest zaman. Programımızı tamamladıktan sonra otele hareket akşam yemeği ve konaklama.

 

 

3.GÜN

AL ULA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek turlara katılabilirler. 

AL ULA BUGGY TOUR – 90 Dakika – 120 USD Kişibaşı


Al Ula'nın engebeli kum tepeleri ve muhteşem kumtaşı dağları boyunca heyecan verici bir Buggy yolculuğuna hazır olun.


Bu unutulmaz UTV arabası deneyimi harika bir yolculuktan başka bir şey değil! Deneyimli bir Husaak sürücüsü direksiyonun başına oturacak ve sizi dar kanyonlara, yüksek kum tepelerinin üzerinden ve zorlu arazilerden geçirecek. Bu üstü açık arabalarda maceracı tarafınızın uçmasına izin verin. Alışılmışın dışında bir maceraya çıkın ve altın çölde yarışırken Al Ula'nın yeni bir yüzünü görün.


Notlar;
Başlangıç saatinizden 10 dakika önce gelmenizi tavsiye ederiz. Buggy yolculuğu, Husaak'ın AlUla'nın doğal ortamı hakkında geniş bilgiye sahip deneyimli ekibi tarafından yürütülüyor. Ayrıntılı bir güvenlik brifinginin ardından konuklar, Husaak'ın uzman rehberlerinin kullandığı arabalarla çöle gidecekler. AlUla'nın nefes kesen manzaralarının fotoğraflarını çekmek için arabalar çeşitli noktalarda duracak. Her UTV'de 1 rehber/sürücü ve 3 misafir bulunacaktır. Güvenlik açısından çocukların ebeveynleri veya velileriyle birlikte arka koltukta oturması gerekmektedir. Tüm konuklara araçlara bağlanacak ve yolculuk için kask, gözdalük ve eldiven verilecektir. 
8 yaş ve üzeri çocuklar kabul edilmektedir.

DAĞDAN İNİŞ TURU (ABSELING TOUR) – 120 Dakika – 70 USD Kişibaşı


Al Ula’nın görkemli dağlarının birinden kontrollü bir şekilde inerek Al Ula’nın dağcılık dünyasının deneyimleyin.
Emniyet kemeri, kask, eldivenle beraber güvenli şekilde bu aktiviteye katılabilirsiniz. Al Ula’ın adeta durgun bir deniz edasında olan zeminine, sivri bir kayanın üzerinden, büyüleyici manzarasıyla birlikte aşağıya iniş sağlayacaksınız. Daha önce tırmanış gerçekleştirmiş veya böyle bir deneyimde bulunmamış tırmanıcılar, Al Ula’nın görkemli dağcılık dünyasına hoşgeldiniz.

ALULA SICAK HAVA BALON TURU – 180 Dakika – 290 USD Kişibaşı


Al Ula’da sıcak ikliminde, sıcak hava yolculuğu ile Al Ula’yı gökyüzünden keşfedin.
Al Ula’nın deniz misali durgun çöllerinde, gün doğumuyla beraber Al Ula’da gün doğumunun büyülemesini deneyimleyin. Sıcak hava balonu ile kalkış yaptığınız her saniye güneş doğumunun heyecanını hissedin. Sabahın erken saatlerinde teninizde hissettiğiniz çöl ayazının, güneş tarafından ısıtılmasını deneyimleyin. Çölün sessizliğiyle karışan sıcak hava balonu sesiyle 1,200 metre yükseklikten Al Ula manzarasının tadını çıkarın.


AL ULA DAĞ MERDİVENİ YÜRÜYÜŞÜ TURU (STAIRWAY)  – 60 Dakika – 60 USD Kişibaşı


Heyecan arayanların Al Ula’dan ileriye gitmesine gerek yok! İlk önce 45 metre asma merdivenden heyecan dolu bir tırmanış yapıyoruz. Al Ula’nın keyifli manzarası eşliğinde bu deneyimi heyecan ve adrenalin seviyeniz tavan yapacak bir şekilde tadın! Zirvede görüşmek üzere.


HAMMOCK KANYONUNDA TIRMANMA YÜRÜYÜŞÜ – 180 Dakika – 70 USD Kişibaşı


Havadaki zorlu mücadeleler, askıda duran ve aşılmayı bekleyen engeller Al Ula Via Ferrata tırmanış rotasını oluşturuyor. Via Ferrata kanyonunu deneyimlerken güvenlik sistemleri sizin merdivenler ve köprüler üzerinde özgürce hareket edebilmenizi sağlıyor. Eşsiz bir deneyim için 200 metre yükseklikteki kayada Hammock Ağı üzerinde bizimle buluşun.


ZIPLINE – 60 Dakika – 70 USD Kişibaşı


Krallığın en uzun ve en hızlı zipline deneyimini yaşayın. Al Ula’nın eşsiz manzarasını tadımlarken 1,5 kilometreyi 120 km/h hızla Al Ula dağları ile yarışın. İster bir adrenalin tutkunu olun, ister sadece bir sonraki maceranızı arıyor olun, bu ziplineları Al Ula'yı ziyaret ettiğinizde mutlaka bu deneyimi yaşamalısınız.
 

 

 

4.GÜN

AL ULA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek turlara katılabilirler.

DAĞ SALINCAĞI - 60 Dakika - 90 USD Kişibaşı


Büyük bir kanyonun arasında, havada asılı duran bu hızlı serbest bırakma sizi yerden 85 metre yüksekte, 70 metrelik bir yay çizerek kanyonun duvarlarından fırlatarak adrenalin seviyenizi tavana çıkarıcak! Cesur maceracılar, dağın kenarından koşarak atlayabilir. Salınım yavaşladıkça yere indirileceksiniz ve unutulamaz bir deneyim yaşayacaksınız.


ALULA HELICOPTER TOUR - 290 USD Kişibaşı


Fil Kayası, Dünya UNESCO miras alanlarından bir olan, Hegra gibi ikonik çöl manzarasını havadan deneyimleyerek bir nefes alın. Bu açıdan dünya deneyimi kazanmak hayatınızın anısı olacak. Kalkış için kulalarınızı takın ve kemerinizi bağlayın.Yukarıdan Al Ula manzarasına hazır olun! 30 dakikalık helikopter turunda, helikopter pilotunun rehberiyle Al Ula’nın en ünlü yedi manzarası ve miras bölgelerinin tadını çıkarın.

OASIS VAHASI KEŞİF TURU - 90 Dakika - 30 USD Kişibaşı


Al Ula çöllünün kavurucu sıcağında, Al Ula çöllerinin içerisinde adeta  cennet gibi bir vaha olan Oasis Vahasının doğal güzelliklerini ve güzel bahçesini rehber eşliğinde muhteşem yolculuğa hazır olun. Oasis Vahasının zengin çiftlikleri, değerli kaynak suları ve kerpiç evlerinin tarihi hakkında her şeyi öğrenirken Oasis Vahasının tadını çıkarın.
Toplantı yeri: Vahanın Kalbi Park yeri: Park Alanında park yeri ücretsizdir Konuklar turun sonunda Al Jadidah'dan Park Alanına servis otobüsüne bineceklerdir.


SHARAAN VADİSİNDE JEEP SAFARİ TURU - 240 Dakika - Kişibaşı 110 USD


06.00’da Otelden Jeep Safarinin başlayacağı Kamp Alanına hareket. 07.00 de Sharaan Doğa Koruma alanına varış. Sharaan Doğa Koruma Alanı'nda, 1.500 kilometrekarelik yükselen kırmızı kaya kanyonları, genişleyen çöller ve narin kır çiçekleriyle kaplı vadiler, doğa harikalarından oluşan bir hazine sunuyor. Hatta eğer şanslıysanız bir Arap Dağ Keçisi bile görme ihtimaliniz var. Vadilerde birbirinden güzel manzaralar eşliğinde yapacağımız Jeep Safari sonrası otele dönüş.


Günlük tur;
•    08:50 - Turla ilgili bilgilendirme oturumu için Pangea Merkezinde buluşma
•    09:00 - Sharaan Doğa Koruma Alanı'na yolculuğa başlıyoruz
•    09:30 - Raqasat (Dans Eden Kayalar) ve Deve Vadisi'nde durakların keyfini çıkaracağınız Sharaan Doğa Koruma Alanı'na varış; burada bir demlik çay içerken bölgeye ait hayvanları gözlemleme şansı.
•    12:00 öğlen - Pangea Merkezine dönüş yolculuğuna başlıyoruz.
•    12:30 - Pangea Merkezine varış
Akşam Turu;
•    13:50 - Turla ilgili bilgilendirme oturumu için Pangea Merkezinde buluşma 
•    14:00 - Sharaan Doğa Koruma Alanı'na yolculuğa başlıyoruz 
•    14:30 Raqasat (Dans Eden Kayalar) ve Deve Vadisi'nde durakların keyfini çıkaracağınız Sharaan Doğa Koruma Alanı'na varış; burada bir demlik çay içerken bölgeye ait hayvanları gözlemleme şansı
•    16:00 - Pangea Merkezine dönüş yolculuğuna başlayoruz.
•    17:00 - Pangea Merkezine varış
•    *Lütfen planlanan tur saatinizden 20 dakika önce gelin.

SHARAAN NATURE TOUR - 300 Dakika - 140 USD Kişibaşı


Sharaan Doğa Koruma Alanı, Kemer Kayası, Eski Şehir Fil Kayası ve daha fazlasını yapacağınız bu günlük gezide Al Ula'nın sunduğu doğal güzelliklerin tamamını keşfetme keyfini deneyimleyin.

 

 

5.GÜN

AL ULA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek turlara katılabilirler. Uçak saatinize göre otelinizden transfer. Havalimanına hareket. Keyifli Turumuzun sonu. 

Hizmet Detayları

Fiyata Dahil Olanlar

‣Türk Havayolları ile İstanbul – Medine / Medine – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
‣Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
‣Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
‣Sahary Resort Çöl Kampı 4 Gece Konaklama (Alternatif oteller için bizimle iletişime geçebilirsiniz)
‣Sabah kahvaltıları 4 Adet
‣Akşam yemekleri 4 Adet (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
‣Profesyonel Türkçe rehberlik
‣Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
‣Özel Jeeplerle Medain Salih gezisi 
‣Al Ula Old Town turu 

 

Gidiş Bilgileri:

İstanbul Havalimanı - Medine Prens Muhammed Bin Abdulaziz Havalimanı

Ulaşım: Türk Hava Yolları

Kalkış: 09:45

Varış: 13:10


 Dönüş Bilgileri:

Medine Prens Muhammed Bin Abdulaziz Havalimanı - İstanbul Havalimanı

Ulaşım: Türk Hava Yolları

Kalkış: 14:05

Varış: 18:00

Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,

Var ise eski pasaportlar, Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,

2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf, TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi, Yeni tarihli İngilizce düzenlenmiş orijinal öğrenci belgesi, Masraflarını karşılayacak kişiden seyahat edecek kişinin ismi yakınlık derecesi seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş masrafların karşılanacağı beyan edilmiş şahsi dilekçe, İtalya ve İspanya Konsolosluğu masrafları anne ve baba dışında birinin karşılamasını kabul etmemektedir. Masrafları karşılayan kişinin imza örneği (Ehliyet, pasaport vb.) 18 yaş altı seyahat edecek misafirlerimiz için anne ve baba tarafından noterden muvaffakatname (İtalya ve Yunanistan konsolosluğu anne ve baba beraber gitse dahi her başvuruda bu evrağı istemektedir.) ( Bazı durumlarda diğer konsolosluklarda bu evrağı talep edebilir.) ( İspanya konsolosluğu bu belge için özellikle İspanya’ya seyahat edebileceğinin belirtilmesini istemektedir.) Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.) Yukarıda belirtilen evraklara ek olarak masrafları karşılayan kişinin meslek grubuna göre evrakları pasaport, fotoğraf, imzalı dilekçe dışında tamamını eksiksiz olarak hazırlaması gereklidir.

Tur Tarihleri
Gidiş-Dönüş Tarihleri
29.05.2024 - 02.06.2024
Kişi başı fiyat 1690 $
Single Farkı 490 $
7-12 Yaş Çocuk 1490 $
2-6 Yaş Çocuk 1490 $
0-2 Yaş Bebek 390 $
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
TURA KATIL

Tura Katılmak için Bize Ulaşın!

Heyecan Verici Bir Deneyime Katılın!

444 0 818 info@rizaturizm.com
Formu Doldurun

Sayfa İçeriğini Yazdır KONAKLANACAK OTELLER

GRUP TALEBİNDE BULUN