İran Turu ( Ankara Çıkışlı)
İran Turları
955.00 $
Tur Programı

Klasik İran Turu

1. GÜN -12 KASIM *ANKARA*TAHRAN

ANKARA HAVALİMANI DIŞ HATLAR GİDİŞ KONTUVARINDA MAHAN AİR W5113 SEFER SAYILI UÇUŞU İÇİN SABAH 09:00’DE BULUŞARAK 11:00 ‘DE GENİŞ GÖVDE İKRAMLI UÇUŞU İLE BAŞKENT TAHRANA HAREKET EDİYORUZ. YEREL SAAT İLE 14:35’DE İNDİĞİMİZ BAŞKENTTE PANAROMİK ŞEHİR TURU İLE AZADİ (ÖZGÜRLÜK) MEYDANINI GÖRÜP BÜYÜK SELÇUKLUNUN KURUCUSU TUĞRUL BEYIN EBEDI ISTIRAHATGAHI BULUNAN REY ŞEHRINI ZIYARET EDIYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ SONRASI İSTİRAHAT TAHRAN OTELİMİZDE.

 

2. GÜN – 13 KASIM * TAHRAN*ŞİRAZ

SABAH KAHVALTI ARDINDAN; SAAT 09:00 MERABAD HAVALIMANIDA IC HAT UCUSU SAAT 10:35 SHIRAZ UCUS SAAT 12:00 SIRAZA INDIGIMIZ SEHIR TURU KURAN KAPISI, ŞAHÇERAHI ZİYARET, VEKİL CAMİSİ, VEKİL HAMAMI, ACEMİN MEŞHUR ŞAİRLERİNDEN DİVANIYLA MEŞHUR HAFIZI ŞİRAZİ VE BOSTAN İLE GÜLİSTANIN YAZARI SADİYİ ŞİRAZİNİN KABİRLERİNİ GEZDİKTEN SONRA İREM BAĞLARI, NASIR-EL MÜLK CAMİSİ VE GAVAM EVİ Nİ GÖRDÜKTEN SONRA ŞİRAZ GEZİLERİMİZİ TAMAMLAYIP AKŞAM YEMEĞİ VE ISTIRAHAT.

 

3.GÜN – 14 KASIM *ŞİRAZ *PERSOPOLİS *NAKŞİ RÜSTEM

SABAH KAHVALTIMIZI ALDIKTAN SONRA PERSOPOLİS VE NAKŞİ RÜSTEMİ GÖRMEK ÜZERE YOLA ÇIKIYORUZ PERS İMPARATORLUĞUNDAN KALMA MEDENİYETİN İZLERİNİ YERİNDE İNCELEYİP BİR MEDENİYETE DAHA TANIKLIK EDİYORUZ. GÜN SONUNDA SIRAZDA KALAN YERLARI GAZIP OTELİMİZE YERLEŞTİKTEN SONRA AKŞAM YEMEĞİMİZİ ALIP İSTİRAHAT.

 

4.GÜN – 15 KASIM * YEZD *MEYBOD *

SABAH KAHVATI ARDINDAN YEZD'E YOLA CIKYORUZ (440KM) DEĞME MEZARI ( SESSIZLIK KULELERI ), UNESCO DÜNYA MIRASI LISTESI’NDEKI YEZD'IN MAHALLELERINDE YÜRÜYÜŞ. DÜNYANIN EN BÜYÜK KERPIÇ KENTLERINDEN OLAN YEZD’DE YAPACAĞIMIZ PANORAMIK ŞEHIR TURUNDA SONRA HALEN FAAL OLARAK IBADET EDILEN ATAŞ BEHRAM ZERDÜŞT TAPINAĞINI GEZISI OLACAKTIR. ZERDÜŞT DINININ EN ÖNEMLI IBADET YERLERINDEN BIRI OLAN ATEŞ TAPINAĞI’NDA 1500 YILI AŞKIN SÜREDIR YANAN BIR ATEŞ BULUNMAKTADIR. DAR SOKAKLARI, BINALARI VE TÜRBELERI ILE SIZLERE İRAN KÜLTÜRÜNÜ EN GÜZEL ŞEKLI ILE YANSITACAK OLAN BU ŞEHRI ZIYARETIMIZ SONRASINDA AKSAM YEMEG OTLIMIZDA ISTERAHAT.

 

5.GUN- 16 KASIM *ISFAHAN

SABAH KAHVALTI ARDINDAN YEZD’DEN AYRILARAK İSFAHAN’A DOĞRU YOLA ÇIKIYORUZ.YEZD İSFAHAN 310 KM. 4 SAAT. ISFAHAN’A DOĞRU YOLCULUĞUMUZ SIRASINDA İSLAM ÖNCESI DÖNEME AIT ÖNEMLI ESERLERIN BULUNDUĞU MEYBOD KENTI’NI ZIYARET EDIYORUZ DÜNYANIN EN ESKI ŞEHIRLERINDEN KABUL EDILIYOR. MEYBUD PANORAMIK GEZIDE; NARIN KALESI, GÜVERCIN KULESI , SU SARNICI VE TARIHI MEYDUD KERVANSARAYI’NDA ISE KISA BİR MOLA SONRASI İSFEHANA GELEREK AKŞAM YEMEĞİ VE OTELİMZİDE İSTİRAHAT.

 

6.GÜN - 17 KASIM * İsfehan

SABAH AÇIK BÜFE KAHVALTIMIZ ARDINDAN TARİHİ İSFEHAN TURUMUZ BAŞLIYOR; 40 SÜTUNLU (ÇEHELSUTUN) SARAY, NAKŞİ CİHAN MEYDANI, ALİ KAPI SARAYI, İMAM CAMİSİ, ŞEYH LÜTFULLAH CAMİSİ, C DEN SONRA BEKLENEN ALIŞ VERİŞ DURAĞINI MEŞHUR KAPALI ÇARŞIDA VERİYORUZ. CUMA NAMAZI ARDINDAN 1316 YILINDA İNŞA EDİLEN MEŞHUR SALLANAN MİNARELERİ DE GÖRÜP TARİHİMİZDE ÖNEMLİ YERE SAHİP İKİ ZİYARETLE DEVAM EDİYORUZ.BÜYÜK SELÇUKLUNUN SINIRLARINI EN GENİŞ DURUMUNA GETİREN SULTAN MELİKŞAH ASLINDA BAĞDATTA VEFAT EDİP DEFNEDİLDİKTEN SONRA HANIMI TERKEN HATUN TARAFINDAN İSFEHANA NAKLETTİRİLMİŞTİR.SON OLARAK SİYASETE GİREN HERKESE OKUTULAN ÇAĞLARA YENİLMEYEN ESER SİYASETNAMENİN YAZARI AKİL İNSAN NIZÂMÜLMÜLK VEYA GERÇEK ADIYLA EBU ALi KIVAMUDDIN HASAN BIN ALI BIN İSHAK ET-TÛSÎ, BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETI'NIN VEZIRINI DE ZİYARET ETTİKTEN SONRA GEZİMİZİ YOL ÜZERİNDEKİ 33 KEMERLİ KÖPRÜYÜ GÖREREK TAMAMLIYORUZ. İSFEHANIN MEŞHUR KAPALI ÇARŞISINDA GÜN İÇİNDE ALIŞVERİŞ İÇİN SERBEST VAKİT VERECEĞİMİZ BU GÜNDE EL SANATININ DEĞİŞİK ÖRNEKLERİNDEN ZEVKİNİZE ÖZGÜ HEDİYELİKLERİ BULACAĞINIZI DÜŞÜNÜYORUZ. AKŞAM YEMEĞİMİZİ ALARAK OTELİMİZDE ISTIRAHAT.

 

6.GÜN - 18 KASIM *İSFEHAN *KEŞAN *TAHRAN

İSFEHANDA KAHVALTI SONRASI OTELIMIZDEN ÇIKARAK YOL ÜZERINDE SIRASIYLA, KAŞAN; İSFAHAN ILININ KUZEYINDE, NATANZ VE KAVIR ÇÖLÜNDE KARKAS DAĞI’NIN YAMAÇLARI ARASINDA YER ALMAKTADIR. KAŞAN’IN KUZEYI VE BATISI KAVIR ÇÖLÜ ILE ÇEVRILIDIR VE BU ŞEHRIN IKLIMI SICAK VE KURAKTIR.MEŞHUR FIN BAHÇELERINIDE GÖRDÜĞÜMÜZ PANAROMIK ŞEHIR TURUNDAN SONRA KUM SAHRINE HAREKAT EDYORUZ MASUMA HAZRATLARIN TORBASINI ZIYARTDAN SONRA ŞU ANKI BAŞKENT TAHRAN GİRERKEN SIMGELERINDEN ÖZGÜRLÜK YANI AZADI MEYDANINI GÖREREK AKŞAM YEMEĞINE GEÇIYORUZ. HAVALIMANINA GIDERKEN YOL ÜZERINDE IMAM HÜMEYNININ DEVASA KABRINI GÖRÜP IRAN TURUMUZU TAMAMLIYORUZ.SAAT 21:00 HAVALIMANI HOTELDA ISTERAHAT

 

7.GÜN 19 KASIM 2023

SAAT 04:30 UCUS GEYT W5114 SEFER SAYILI MAHAN HAVA YOLLARININ GENİŞ GÖVDE İKRAMLI UÇUŞU İLE YEREL SAAT 07:00 KALKAN UÇAĞIMIZ ANKARA HAVA LİMANINA YİNE YEREL SAATLE İNEREK MUHTEŞEM GEZİMİZİN SONUNA GELİYORUZ. GEZENBİLİR…

 

Kişi Başı Ücret : 955 Euro 

 

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Ankara>Tahran / Tahran>Ankara arası Ekonomik sınıf Uçak bileti
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Şiraz Tahran arası iç Hat uçuş bileti
Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
4* otellerde 4 Gece konaklama
Açık büfe sabah kahvaltıları
Akşam yemekleri (4 Adet)
Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs hizmeti
Profesyonel rehberlik hizmeti
Şehir vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Şahsi harcamalar
Öğle yemekleri
Otel ekstraları
Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
Yemeklerde ve molalarda alınacak tüm içecekler
Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı ücreti 95€

Müze ve ören yerleri (Yaklaşık 75 Euro Dahil)

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz sizleri program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.


YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 50 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 2 saat önce iç hat ise 1 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir Yerel paraya çevrilmesi en masrafsız olan para birimidir.

İNTERNET: İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz. Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.


YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

 

Çok Önemli Notlar;
1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.
3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.
8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
9) Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10) Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11) Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
İsrail vizesi olan pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.
Gezimiz, minimum 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Acentamız’ın sorumluluğunda değildir.

Turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.

Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teyit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport geçerlilik süresini kontrol etmek misafirlerimizin sorumluluğundadır. Pasaport süresi bitmiş veya 6 aydan az kalmış yolcularımızın tura katılamaması veya ülkeye giriş yapamaması durumunda acentamız sorumlu tutulamaz. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.


T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

Hizmet Detayları

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

§ 4 yıldızlı otellerde konaklama (7gece BB)

§ Tüm Transferler klimalı yeni otobüsler ile

§ Sabah ve Akşam yemekleri

§ Yemeklerde içeçek

§ Kokartlı Profesyönel Türkçe Rehberlik Hizmeti

§ Müze-Ören girişleri (25 Saray, müze ve ören yeri giriş ücreti)

§ Tahran panaromik Şehir turu

§ İsfehan Şehir turu

§ Persopolis turu

§ Şiraz Şehir turu

§ Kum Şehir turu

§ Meybod panaromik Şehir turu

§ Yezd Şehir turu

§ Rey turu

§ Keşan panaromik Şehir turu

§ Uçak Biletleri 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Şahsi harcamalar
Öğle yemekleri
Otel ekstraları
Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
Yemeklerde ve molalarda alınacak tüm içecekler
Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı ücreti 100€

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz sizleri program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.


YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 150 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 2 saat önce iç hat ise 1 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir Yerel paraya çevrilmesi en masrafsız olan para birimidir.

İNTERNET: İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz. Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.


YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

 

Çok Önemli Notlar;
1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.
3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.
8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
9) Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10) Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11) Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
İsrail vizesi olan pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.
Gezimiz, minimum 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Acentamız’ın sorumluluğunda değildir.

Turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.

Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teyit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport geçerlilik süresini kontrol etmek misafirlerimizin sorumluluğundadır. Pasaport süresi bitmiş veya 6 aydan az kalmış yolcularımızın tura katılamaması veya ülkeye giriş yapamaması durumunda acentamız sorumlu tutulamaz. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.


T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,

Var ise eski pasaportlar, Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,

2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf, TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi, Yeni tarihli İngilizce düzenlenmiş orijinal öğrenci belgesi, Masraflarını karşılayacak kişiden seyahat edecek kişinin ismi yakınlık derecesi seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş masrafların karşılanacağı beyan edilmiş şahsi dilekçe, İtalya ve İspanya Konsolosluğu masrafları anne ve baba dışında birinin karşılamasını kabul etmemektedir. Masrafları karşılayan kişinin imza örneği (Ehliyet, pasaport vb.) 18 yaş altı seyahat edecek misafirlerimiz için anne ve baba tarafından noterden muvaffakatname (İtalya ve Yunanistan konsolosluğu anne ve baba beraber gitse dahi her başvuruda bu evrağı istemektedir.) ( Bazı durumlarda diğer konsolosluklarda bu evrağı talep edebilir.) ( İspanya konsolosluğu bu belge için özellikle İspanya’ya seyahat edebileceğinin belirtilmesini istemektedir.) Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.) Yukarıda belirtilen evraklara ek olarak masrafları karşılayan kişinin meslek grubuna göre evrakları pasaport, fotoğraf, imzalı dilekçe dışında tamamını eksiksiz olarak hazırlaması gereklidir.

Tur Tarihleri
TURA KATIL

Tura Katılmak için Bize Ulaşın!

Heyecan Verici Bir Deneyime Katılın!

444 0 818 info@rizaturizm.com
Formu Doldurun

Sayfa İçeriğini Yazdır KONAKLANACAK OTELLER

GRUP TALEBİNDE BULUN