İstanbul Turu 2 Gece 3 Gün
Kültür Turları
8750.00
TUR TARİHLERİ :
Tur Programı

Hızlı Tren ile İstanbul Turu

2 Gece 3 Gün  

1.Gün  Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet, Yerebatan Sarnıcı
Konya Tren Garında Buluşma ve Tarifeli sefer ile saat: 06.00 Yüksek hızlı Tren ile İstanbul a hareket 11.00 de varış rehber ve aracımız ile buluştuktan sonra turumuza başlıyoruz. İlk durağımız ihtişamıyla tüm dünyaya nam salan Osmanlı Devleti’nin en eski ve en büyük sarayı TOPKAPI SARAYI’NA geçiyoruz. Saraya adım atar atmaz kendinizi sürükleyici bir tarihi romanın içinde bulacaksınız. Rehberimiz eşliğinde sarayı bitirdikten sonra 1500 yıllık tarihi ile İstanbul’un en büyük camii AYASOFYA’YI geziyoruz. Sonrasında, boğazdan bakıldığında İstanbul’u İstanbul yapan camii. Mimarisiyle mest olacağınız SULTAN AHMET CAMİİ. Çinileriyle yabancıları kendine hayran bıraktığı için batılılar Mavi Camii demiştir. Her adımımızda başka bir devre gittiğimiz İstanbul’da Roma Dönemi’nden kalma YEREBATAN SARNICI’NA geçiyoruz. Burası İstanbul’un en romantik ve gizemli yerlerinden birisi. Işıklandırma, fonda çalan müziği ve mimarisiyle bambaşka bir alemdeymiş gibi hissedeceksiniz. Bu büyüleyici günden sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

2.Gün  Fatih Camii, Yeni Camii, Eminönü, Mısır Çarşısı, 

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra turumuzun ikinci gününe başlıyoruz. İstanbul’un fethinde bulunduğunuzu hayal ettiniz mi? İşte bunun için rotamız PANORAMA-1453. Türkiyenin ilk panoramik müzesi.Etkileyici atmosferiyle gök kubbeyi ilk kez bu kadar yakından hissedeceksiniz. EMİNÖNÜ’NE geldiğimizde ise eski İstanbul önümüze seriliyor. Kıyıdaki tarihi kayıklar, fesiyle turşu suyu satıcıları sizi Osmanlı’ya geri götürecek.Avlusundaki güvercinlerle tanınan YENİ CAMİİ bu güzelliğin tam ortasına kurulmuş.Burdan sonra binbir çeşit baharat kokularıyla MISIR ÇARŞISI’NI dolaşıp,tarihin en eski çarşılarından KAPALI ÇARŞI’YA geçiyoruz.

 

3. Gün Eyüp Sultan, Boğaz Turu, Tren Garı 

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra turumuzun üçüncü gününe başlıyoruz.ilk duragımız EYÜP SULTAN olacaktır. Fatih’in İstanbul’u fethinden sonra ilk yaptırdığı yapı, Ebu Eyyub El Ensari Hazretleri'nin türbesinin bulunduğu EYÜP SULTAN CAMİİ’NE gidiyoruz. Sonrasında Şahane fotoğraflar çekip manzaraya doyacağımız BOĞAZ TURU başlıyor. İstanbulun kıyı semtlerini, binalarını, yalıları, çeşitli dizilerin çekildiği köşkleri görüyoruz.Yeni Camii,Süleymaniye Camii, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı, Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı bu güzel boğaz turumuz süresince gözlerimizi süsleyecek tarihi yapılardan sadece birkaçı. Sonrasında anadolu yakasında teknemizden inip İstanbul Söğütlüçeşme Garına hareket ediyoruz 18.40 treni ile Konya ya hareket. Saat 23.40' da Konya ya varış ve turumuzun sonu.

Bir başka turumuzda görüşmek ümidiyle...

Hizmet Detayları

 Ücrete dahil olan hizmetlerimiz


 • Hızlı Tren ile Ekonomi Sınıf Tren Bileti
 • İstanbul'da özel aracımız ile Geziler
 • 2 Gece yarım pansiyon konaklama (Sabah ve Akşam yemekli)
 • Profesyonel Rehberlik
 • Araç içi ikramlar
 • 1 Gün Boğaz'da tekne turu
 • Zorunlu seyahat sigortası

 Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • Panorama 1453 giriş ücreti 
 • Yerebatan Sarnıcı giriş ücreti
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Topkapı, Ayasofya - Müze kart öneririz)
 • Otel ekstraları ve özel harcamalar
 • Öğlen Yemekleri
 • ilk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam yemeği (Tren saatine denk geliyor)
Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,

Var ise eski pasaportlar, Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,

2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf, TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi, Yeni tarihli İngilizce düzenlenmiş orijinal öğrenci belgesi, Masraflarını karşılayacak kişiden seyahat edecek kişinin ismi yakınlık derecesi seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş masrafların karşılanacağı beyan edilmiş şahsi dilekçe, İtalya ve İspanya Konsolosluğu masrafları anne ve baba dışında birinin karşılamasını kabul etmemektedir. Masrafları karşılayan kişinin imza örneği (Ehliyet, pasaport vb.) 18 yaş altı seyahat edecek misafirlerimiz için anne ve baba tarafından noterden muvaffakatname (İtalya ve Yunanistan konsolosluğu anne ve baba beraber gitse dahi her başvuruda bu evrağı istemektedir.) ( Bazı durumlarda diğer konsolosluklarda bu evrağı talep edebilir.) ( İspanya konsolosluğu bu belge için özellikle İspanya’ya seyahat edebileceğinin belirtilmesini istemektedir.) Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.) Yukarıda belirtilen evraklara ek olarak masrafları karşılayan kişinin meslek grubuna göre evrakları pasaport, fotoğraf, imzalı dilekçe dışında tamamını eksiksiz olarak hazırlaması gereklidir.

Tur Tarihleri
Gidiş-Dönüş Tarihleri
15.08.2024 - 17.08.2024
Kişi başı fiyat 8750
Single Farkı 4000
7-12 Yaş Çocuk 8250
2-6 Yaş Çocuk 7750
0-2 Yaş Bebek 0
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
TURA KATIL

Tura Katılmak için Bize Ulaşın!

Heyecan Verici Bir Deneyime Katılın!

444 0 818 info@rizaturizm.com
Formu Doldurun

Sayfa İçeriğini Yazdır KONAKLANACAK OTELLER

GRUP TALEBİNDE BULUN